Akce Rychleby

akce příroda
víkendovka
Datum
Místo Sudetské Sady
Věk 15–35 let
Začátek akce
Cena 250 Kč
Kontaktní osoba Halka Vašinková
773 899 897
v12h2@seznam.cz

Co na nás čeká

Jak dokázali pěstovat plodiny pro přežití v místech drsných tak, že i hlína prostě mizela z polí? Tvrdá práce, zručnost a vytrvalost. To vše jistě museli místní obyvatelé tenkrát mít. Sudetští Němci, kterým byly Rychlebské hory kdysi domovem. Pojď se projít po kopcích, které zůstávájí stále turistům skryty. Pojď oslavit svátek práce tím, že uděláš kus smysluplné, manuální práce, jejíž výsledky uvidíš ihned. Pojď se dozvědět něco o tom, jak se pracovalo kdysi. Pojď se pobavit, zahrát si hry, při kterých se vcítíš o kůže původních obyvatel a skrze to poznáš lépe sám sebe i ostatní. Pojď si užít večer u ohně či v magickém domku, ve společnosti, ve které se budeš cítit jako doma. Pojď si vyzkoušet dotyk ledové vody horského potoka či studánky.

Co, kde a jak

Většinu času strávíme na Zastávce, což je zaniklá, ale Brontosaury dlouhodobě zvelebovaná sudetská osada uprostřed rychlebských lesů a pastvin nedaleko Javorníka ve Slezsku. Spíme a vegetariánsky vaříme v kouzelném slaměném domku.

Dobrovolnická pomoc

Zapracujeme na stloukání a stavění opor stromkům, na sezónu připravíme květinové a zeleninové záhony, ... Prostě to, co Zastávka potřebuje a co ji dělá udržitelnější.

Malá ochutnávka

Svátek práce oslavíme návratem v čase. Připomeneme si v jak drsných podmínkách museli pracovat sudetští němci, aby si zajistili přežití. Zahrajeme si hry, při kterých se vžijeme do jejich kůže a trochu se při nich zapotíme, ale taky hry odpočinkové, při kterých si užijeme spoustu legrace.

Organizační tým

Těší se na tebe Gabka, Halka, Vašek, Tom a další.

Kontakt

Kontaktní osoba: Halka Vašinková
E-mail: v12h2@seznam.cz
Telefon: 773 899 897