V létě nejsem doma, jsem na táboře!!!

 Jak trávili léto členové našich brontosauřích dětských oddílů? Co všechno prožili za dobrodružství? Kam se vydali? Putovali vesmírem, zachraňovali naši Zemi, museli se vypořádat s podivnou hrou, řešili tajemné případy a učili se starat o koně. Přečtěte si, co všechno letos v létě děti z brontosauřích dětských oddílů zažily.

BRĎO 96. Šiška

Letos se náš oddíl místo na tábor přihlásil na vesmírnou misi v Kosmodromu Jasenice. Po instruktáži jak stavět loď, dostali naši kosmonauti příležitost postavit si svou vlastní a v ní strávit následujících čtrnáct dní. Ne vždy probíhal let jen hladce. Potkali jsme vesmírné piráty, meteorický roj a prohledali opuštěné lodě. Několikrát se nám loď porouchala a my museli opravovat díry i poškozené motory. Přes veškeré útrapy zbyl čas i na sportovní turnaje na palubě i závod Tron s mimozemskými plavidly. 

Návrat domů proběhl ještě ve skafandrech (přizpůsobování se pozemským podmínkám není jednoduché), takže někteří rodiče své hrdiny ani nepoznali. Tak snad se s námi za rok vydají na další dobrodružství...

Terka „Foxy“ Křivská 

 

BRĎO Vlkani, ULUM-LUMPUR 

Je 29. června a my opět vyrážíme směr Horní Lhotice na  tábor ULUM-LUMPUR. Název je letos velmi tajemný, a tak nevíme, co nás tam čeká. Vyřídíme papíry, dáme rodičům pusu na rozloučenou a pak už to nabírá rychlý spád… Tento rok jsme se rozhodli zpracovat téma známého filmu z 90. let, Jumanji. Přijeli jsme na tábor a hned první večer se z lesa ozývaly podivné zvuky bubnů. Starší děti se vydaly prozkoumat odkud se podivné zvuky rozléhají. Našly tajemnou bednu, ve které byla pod zámkem ukryta desková hra. Hned co děti hru otevřely, vtáhla je do svého světa. Cílem bylo dohrát hru až do konce a vyhrát. Oddíl, který jako první zdolal všechny překážky se mohl rozhodnout, jestli ze hry vyjde ven a zbytek tábora tam nechá, nebo jestli počká na všechny děti a vedoucí. Naštěstí byly děti chytré a počkaly na všechny.

Během celého tábora jsme ve hře potkávali různé postavy, vždy když jsme dokončili level a porazili místního bosse, objevil se dým a brána, která nás pustila do dalšího levelu. Ve hře na nás čekal Opičí král, Had, Baletka, Pirát a Sběratel. Musím říct, že boj s hrou byl chvílemi opravdu náročný. Zamotali jsme se v lese, na příkaz Opičího krále jsme jedli celý den banány, několikrát jsme se namočili v potoku, bahně… Děti byly moc šikovné a se všemi úkoly a hádankami si dokázaly poradit a dokonce s úsměvem! Když jsme se poslední den dostali ze hry ven, zakopali jsme ji opět na stejné místo a nechali ji tak pro další hráče. Takže jestli někdy pojedete k Horní Lhotici, pozor na ni!  

Martin Kadala 

www: podluzi.brontosaurus.czfotogaleriefacebook,

BRĎO Gingo, operace Hvězdná Brána

Během letních prázdnin jsme se zapletli do tak složitých a pro lidstvo utajených situací, že nám bylo povoleno sdělit veřejnosti jen zlomek z celé operace. Když se školní rok chýlil ke konci, byli jsme jako oddíl povoláni do armády na speciální utajenou misi. Dostavili jsme se na smluvené místo v přesně daný čas, odkud jsme ještě putovali do vojenské základny SGC, ve které jsme strávili následující tři týdny. Během prvních pár dní jsme absolvovali tvrdý vojenský výcvik, aby mohla operace začít. Následně jsme byli seznámeni s Hvězdnou Bránou, pomocí které lze cestovat na mnoho planet napříč celým vesmírem. To byl také cíl naší mise – cestovat a přinést nové poznatky. Během našich cest vesmírem jsme potkali mnoho nových civilizací, do jejichž sporů jsme se namočili až po uši. Dále smím prozradit jen to, že nakonec všechno dobře dopadlo. Ale protože jsme zkáze Země zabránili až na poslední chvíli, velení se usneslo, že bude z bezpečnostních důvodů operace ukončena.

Martin Kos

webhttp://brdotisnov.cz/,  youtubefotogalerie.

BRĎO Ayhuazca Čejkovice

Letošní příměstský tábor "Po stopách záhadné pověsti" pořádaný Hnutím Brontosaurus v Čejkovicích byl skvělý. Nejen, že se nám podařilo dokončit naše celoroční hledání pokladu, ale také jsme pomohli jedné mladé dívce pátrat po rodinné cennosti. Její babička si totiž před lety tento poklad schovala. Cesta k pokladu byla obtížně zašifrovaná, ale nám se povedlo všechno rozšifrovat, a dokonce jsme odehnali podvodníka, který chtěl poklad ukořistit pro sebe. Poklad byl sice jen omluvný dopis, protože si ho majitelé museli vyzvednou kvůli problémům v rodině, ale nám to nevadilo. Byli jsme rádi, že jsme mohli dívce pomoct jít po stopách její praprababičky.

Lucka Korábová 

www: podluzi.brontosaurus.czfotogaleriefacebook,

 

Klub Koníček, Horní Lhotice 

Na táboře klubu Koníček děti prožily Indiánské léto u koní. Učily se o nich jak žijí a co potřebují, staraly se a taky na koních jezdily a chodily na procházky v okolí říčky Chvojnice. Táborová hra byla o měsíci, a protože zrovna ubýval, snažili jsme se přijít na to, kam vlastně jde a zjistit, jaké jsou fáze měsíce. Taky jsme pozorovali hvězdy a užívali si zpívání u ohně či vodní bitvu. A navíc jsme si vyzkoušeli ukovat hřebík na kovadlině jako praví kováři.

Karolína Čapková, 

web: tabor-konicek.wbs.cz, facebook