Krátké zprávy z Brďa – podzimní edice

Je zima, ale naši oddílům to nevadí. Podzimní a zimní příroda je plná tajemství, které s dětmi postupně objevujeme. Pojďte se s námi podívat, co děti z brontosauřích dětských oddílů zažívají v zimě.

 

Brďo vlkani, oddíl žabičky

Na začátku školního roku jsme zahájili celoroční hru Robinsoni. Robinson žije na pustém ostrově a potřeboval by pomoci se odtamtud dostat a žít normální život ve společnosti. Usilovně pracujeme na tom, abychom mu pomohli. Také pilně plníme úkoly duhových střípků. Nejvíce děti baví vyplňovat Duhové deníky. Malovali jsme přírodninami a jednu oddílovou schůzku jsme jen tak blbli s litím. Povedlo se nám z něj vytvořit velkého Brontosaura. Na podzimní výpravu jsme vyrazili na Chatu Kristýnu do Filipova údolí, kde jsme pomáhali babičce najít ukradený prsten. Během děje jsme si vysvětlili, že nejcennější věci, které v životě máme, se nedají koupit. Je to zdraví, štěstí a především láska, kterou k životu všichni potřebujeme.

autor článku a fotek, Monika Nováková

www: podluzi.brontosaurus.czfotogaleriefacebook,

20181116 161006     20181116 162226     20181116 162326

Brdo Lovčíčata

Na začátku školního roku 2018/2019 vznikl nový Brďo oddíl Lovčíčata. Oddíl je zaměřen na věkovou skupinu 4-8 let. Náplní schůzek jsou většinou hry vhodné pro danou věkovou kategorii, což zahrnuje hodně běhání a málo přemýšlení a potom kratičký výlet do lesa. V rámci výletu si děti velice užívají malou svačinku, kterou jim připravují jejich starostliví rodičové. V zimním období je naše venkovní řádění trošku omezeno brzkou tmou, ale o to je zase pro děti větší zábava pobíhat s baterkou po louce a hledat např. schované předměty či nalézt kamarády, kteří se odvážili baterku zhasnout.

Součástí našich schůzek je aktivní práce s dětmi spojená s pobytem na čerstvém vzduchu, troška kolektivních her. Dále se snažíme do schůzek zapojit i edukativní část, jako je ochrana zdraví a přírody. Pokud se k nám budete chtít přidat (ať už jako pomocný oddílový vedoucí, či jako účastník dětských her), neváhejte se ozvat na náš klubový mail:

autor článku a fotek Vašek Pouchlý

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

20181107 183655     DSCN0810     Holky stavi vez     Vasek radi

BRĎO 96. Šiška Tišnov

Během podzimu jsme se zvládli potkat na dvou jednodenních výpravách a uskutečnili jsme i jednu večerní výpravu – společně jsme navštívili naši vedoucí v divadle, kde pracuje.

V rámci celoroční hry letos letíme na Mars a naše výlety byly do tohoto tématu laděné. První dobrodružství nás vedlo z Víru do Bystřice přes zříceninu hradu Zubštejna. Při cestě se nám povedlo natrénovat multitasking na cestu do vesmíru. Na další zřícenině jsme se pořádně zkoulovali při dobývání tajemného místa. Později na podzim jsme se vydali do divadla Radost, kde v hlavní roli hrála náš Bašík, která oddíl zažila jako dítě a teď s námi jezdí na tábory jako vedoucí. K této příležitosti se sešlo i několik bývalých a „sezonních“ vedoucích a stal se z toho moc hezký večer, který jsme si všichni maximálně užili.

Druhá výprava byla z Níhova do Řikonína. I když se jedná jen o cca 12 km, tváře nám vymrzly a únava se na všech podepsala. Nicméně jsme poznali další kousek přírody v našem okolí a vyblbli se při rozkódování zprávy poslané na naši loď z pozemského střediska.

autor článku a fotek Terka „Foxy“ Křivská

20181117 1448061     received 19078404959507931 1

Sdílet na signálech