Značkařský tábor Ukrajina 2018 Program PsB

1-15.7.2018

Ukrajina 2017-58_3.jpg vesnicky zivot.jpeg

Nevšední, netradiční, neotřelý, ale zároveň mající smysl, zábavný, plný nových zážitků a poznání. Nejen takový je značkařský tábor na Zakarpatské Ukrajině. Budeme společně značit nové i udržovat již vyznačené turistické trasy přes vesničky i vrcholky hor a polonin s dechberoucími výhledy. Značení podle českých norem na Zakarpatí má již dlouholetou tradici a je turisty hojně využíváno. Po celou dobu tábora budeme bydlet a pohybovat se v ukrajinských vesnicích v každodenním kontaktu s místními, díky čemuž budete mít možnost nasát ukrajinskou kulturu přímo z první ruky.


Doprava je společná autobusy a vlaky až na Ukrajinu. V průběhu tábora budeme bydlet ve vesnicích Koloçava, Mižhirja a Volovec odkud budeme chodit značit. Neznačí se všechny dny tábory a jsou vyhrazeny dny pro poznávání okolí, místního života a společny program. Součástí tábora je i 3 denní puťák přes zakarpatské hřebeny.
Na táboře byl i natočen dokument České televize http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/415235100161009-ukrajinsky-rozcestnik/. O Zakarpatské Ukrajině a značení si můžete přečíst zde: http://www.podkarpatskarus.net/index.htm. A na některé naše vyznačené trasy se můžete podívat na mapy.cz :)


Type: Pracovní
Work: Značení turistických tras na Zakarpatské Ukrajině dle systému KČT
Daily worktime: Denně se budete práci věnovat asi 8 hodin. Obvykle se však nepracuje všechny dny.
Accomodation: ve vlastním stanu
Food: vegetariánská
Place: Zakarpatská Ukrajina
Age: od 15 do 99 let
Organizing core unit or club: Karavela
Organization team: Hana Rosová, Kristína Studená, Gabriela Studená, Ondřej Svoboda
Price (Kč): 3800-5000 Kč
Contact and apply: Hana Rosová
Phone: 606356650
E-mail: karpatskou.stezkou@gmail.com
Attachments: Ukrajina 2017-58_3.jpg
vesnicky zivot.jpeg

Find your event