Po proudu horní Vltavy Program

6-10.6.2018 Sraz: 19

68b.jpg

PO PROUDU HORNÍ VLTAVY
dvoudenní plavba po Vltavě Šumavou + dvoudenní plavba od Krumlova dál
6.-10.6.2018

Letní vodácké putování Šumavou po horním úseku řeky Vltavy nad Lipnem + dva dny nastavené na Vltavě pod Krumlovem. Táboření v kempech, večery u ohně s kytarou, návštěva pamětihodností a sem-tam program.

Cena: 3.333 Kč zahrnuje rezervaci na splutí horního úseku Vltavy, povinného průvodce z Národního parku Šumava, ubytování ve vodáckých kempech, jídlo 3x denně + svačinky po celé 4 dny, příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do památek, dopravu lidí po Šumavě podél řeky na start, jízdenky na vlak na přesun přes přehradu Lipno, příspěvek na benzín a parkování doprovodného vozidla s přívěsem, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (lodě, pádla, vesty, pytle), dopravu lodí a přepravu lidí podél řeky. Pokud nebude na vodočtu dostatek vody a Národní park Šumava na poslední chvíli nepovolí plavbu, odpadne placení povinného průvodce a bude vám vráceno 300 Kč/os.

S sebou bude potřeba: teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení.

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempech jsou někde umývárny, WC, pitná voda, někde jsou tábořiště vybavena méně.

Jídlo na putování bude zajištěno celodenně. Ráno zdravé obilné kaše s oříšky, někdy přes den studený oběd (chléb, máslo, sýr, pomazánka, zelenina, ovoce), někdy teplé jídlo i přes oběd. Večer bude nachystáno navařené jídlo (vegetariánská kuchyně nad ohněm nebo na plynové bombě). Začínáme večeří ve středu, končíme obědem v neděli. Každý den dostanete i svačinku.

Doprovodné auto s přívěsným vozíkem přiveze každý večer do kempu nádobí na vaření, potraviny, stany, dřevo, vaše spacáky (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných kánoích z půjčovny. Rafty nemají povolení od NP Šumava. K lodi bude mít každý účastník půjčený i vodotěsný pytel na osobní věci a pádlo a vestu. Všichni účastníci se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi.
Počet účastníků: max 12! (6 lodí) + 1 organizátorská. 7 lodí je maximální povolený počet na plutí Národním parkem Šumava. Na víkend na spodní úsek Vltavy se může přidat více lodí.

Trasa: Plavit se budeme nějdříve po horním úseku řeky Vltavy na Šumavě kolem Lenory, Soumarského mostu, do Nové Pece nad přehradou Lipno. V sobotu ráno se přesuneme do Českého Krumlova, odkud budeme pokračovat po spodním úseku Vltavy přes Zlatou Korunu do Boršova.
Podmínka účasti je umět plavat.

Začátek akce: středa 6.6. večer na Soumarském mostě (u Volar).
Konec akce: neděle 10.6. podvečer v Boršově (u Českých Budějovic).

Přihlášky: Jura Žemlík,
jzemlik@email.cz, 608 380 802


Druh: Sportovní
Místo: řeka Vltava v NP Šumava
Věk: od 28 do 48 let
Pořádající ZČ nebo klub: Svízel přítula
Organizátorský tým: Markéta, Jura
Účastnický poplatek (Kč): 3333
Přihlášení a kontakt: Jura Žemlík
Telefon: 608380802
Email: jzemlik@email.cz
Přílohy: 68b.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci