Kola-lodě-rodiny Program PsB

12-19.8.2017

IMG_0984.jpg IMG_1115.jpg

Týdenní pobyt v jižních Čechách, v chatovém táboře u Nové Bystřice v České Kanadě pro rodiny s dětmi od 2 do 10 let, můžete však klidně přijet i se staršími dětmi nebo bez dětí. Každý den bude dopoledne nebo odpoledne organizovaného programu pro děti s rodiči nebo bez rodičů na téma OSTROV PIRÁTŮ. Druhý půlden se můžete vydat na námi pořádané pohodové cyklovýlety pro rodiny s malými dětmi nebo dostanete mapu a tipy k vlastnímu programu ve vaší režii. Krajina nabízí výlety na kolech po zajímavých trasách malými asfaltkami krajinou lesů, tajemných balvanů a rybníků a historických míst. Nemohoucí malé cyklisty sbíráme cestou do auta s přívěsným vozíkem. Můžete přijet i bez kol. Lákavé jsou i procházky v okolních lesích – sběr hub a borůvek. Po večeři bude pro všechny děti nachystán večerníček a večerní hry, aby si rodiče oddechli, třeba v místní malinké hospůdce. Večer po uspání dětí nebo i s dětmi se můžete zúčastnit společného posezení u ohně, zpívání s kytarou, promítání v jídelně a jiných aktivit. Během pobytu vyrazíme společně na vodáckou výpravu na kánoích po Lužnici nebo Moravské Dyji dle stavu vody. Zúčastnit se mohou i začátečníci.

Kdy: 12.-19.8.2017
Kde: Rekreační středisko Chaty Osika u Nové Bystřice: http://www.chatyosika.cz/
Cena chatka s jídlem: 3.950 Kč dospělí, 2.850 Kč děti, 2.050 Kč malé děti
Cena stanování s jídlem: 3.250 Kč dospělí, 2.150 Kč děti, 1.650 Kč malé děti

REKREAČNÍ STŘEDISKO CHATY OSIKA - rodinný kemp s dlouholetou tradicí zasazený do krásné přírody České Kanady. Chatičky na louce a kolem lesy. Tábor zůstal stejný jako před lety – vzpomínka na prázdninová dobrodružství. Ideální místo k houbaření, koupání v nedalekém rybníku Osika, stejně jako prostor pro hry, posezení u ohně s kytarami. Kdo jednou kemp navštíví a prožije v něm svou dovolenou, velmi rád se vrací. Chaty Osika nabízí ubytování a rekreaci v areálu s 15 ti chatami. Krajinu mezi areálem s chatami a rybníkem Osika protíná známá úzkokolejka, která se svými parními turistickými vláčky dotváří kouzlo České Kanady.

Ubytování: chaty na slunné louce obklopené lesem nebo vlastní stany. K dispozici jídelna, sprchy, ohniště, hospůdka. Chatky jsou pětimístné (manželská postel nebo palanda + jednolůžko + dvě lůžka v podkroví). Velké rodiny budou mít k dispozici celou chatu. Rodiny s 1-2 dětmi budou ubytování ve spodní části chaty, osamělý rodič s 1 dítětem nebo pár dostanou podkrovní pokoj v patře chatky s odděleným vchodem. Přírodní rodiny mohou postavit stanový tábor na louce u dětského hřiště u naší polní kuchyně. Přístup ke koupelnám, levnější cena.

Stravování: celodenní 3x denně. Můžete si vybrat ze dvou variant, obě varianty budou letos vařeny naším kuchařem v polní kuchyni na plynových bombách a na ohni, servírované do ešusů venku: strava blízká klasice a strava blízká makrobiotice.

S sebou: Vlastní povlečení a prostěradlo (možno na místě i zapůjčit). Kola. Dále běžné věci na letní pobyt + sandály do lodě. Staré světlé tričko vaší velikosti k pomalování. Pro děti masku piráta nebo jiné mořské bytosti na karneval. Zavírací krabičky, vlastní lžíce, hrníčky a misky (můžeme zapůjčit talíře a příbory těm co zapomenou).

Cena zahrnuje:
DOSPĚLÁ CENA 3.950 Kč/ 3.250 Kč:
7x ubytování v chatkách/ve vlastním stanu + celodenní stravování, rekreční poplatek obci, příspěvek na organizační zajištění a materiál této akce a program, zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla, barely) na vodácké putování.

DĚTSKÁ CENA 2.850 Kč/2.150 Kč:
7x ubytování v chatkách/ve stanu + celodenní stravování, doprava unavených dětí z výletů, zapůjčení dětského vodáckého vybavení, diplomy, materiál na hry, odměny, poklady.
CENA „MALÉ DĚTI“ (jen do 5 let včetně): 2.050 Kč/1650 Kč: vše jako děti

Těší se na vás: Markéta Černocká, Máří Bezuchová, Jura Žemlík a další

Přihlášky: Markéta Černocká,
776 662 435,
jezi@centrum.cz

Česká Kanada - krajina jižně od Jindřichova Hradce, která připomíná Kanadu - hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky jako jezera, málo obydlená. Krajina roztroušených podivuhodných čertových balvanů, uspořádaných do rozsáhlých sestav, Setkáme se s kamennými miskami, kamennými bochníky porostlými zeleným mechem, rozpuklými kameny, kamennými plotnami a bránami, borůvkami… Hradisko, kamenný stůl, Čertův kámen, viklan Trkal, Kunžacký Stonhenge, Skalka, Stodůlky, Filipovy kameny, Čertovo koryto… vystoupáme na skalní útvary, z nichž vychutnáme zvlněnou krajinu České Kanady. Rybníky mají rezavou barvu, třeba Ratmírovský a Krvavý rybník - díky těžbě rašeliny. Nejvyšší bod České Kanady se jmenuje Vysoký kámen. Vstoupíme také do podzemí Kláštera u Nové Bystřice. Celou oblast protíná úzkorozchodný vláček.

Oblast Rajchéřov - krajina jižně od Landštejna, která byla 40 let odříznutá za „železnou oponou“ – neobydlená, se zbytky zbořených domů a alejí, hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky, nedotčená příroda rozložená na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska.


Druh: Jiná
Pomůžeme s: nepracovní
Čas věnovaný práci: Denně se budete práci věnovat asi 0 hodin. Obvykle se však nepracuje všechny dny.
Ubytování: chatky na slunné louce
Místo: Osika, Česká Kanada
Věk: od 0 do 80 let
Pořádající ZČ nebo klub: Svízel přítula
Organizátorský tým: Markéta, Máří, Juráš a další
Účastnický poplatek (Kč): 3950/2050
Přihlášení a kontakt: Markéta Černocká
Telefon: 776662435
Email: jezi@centrum.cz
Přílohy: IMG_0984.jpg
IMG_1115.jpg

Přihláška na akci

Najdi svou akci